resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

Explainer

Preview

خلاصه

به دنبال نمایش بهتر برای تحلیل و گزارش KPI های برتر هستید؟ از الگوی KPI Charts spreadsheet برای ورود تا یک میلیون سطر داده خام استفاده کنید. سپس یک زیرمجموعه را برای مشاهده فیلتر کنید و تخته به صورت خودکار نمودارهای از پیش تعیین شده را برای تجسم داده ها برای گزارشات و تحلیل ایجاد می کند. این می تواند داده های فروش، مشکلات یا مسائل، لیست کارهای یک پروژه، ویژگی هایی که باید پیاده سازی شوند، یا حتی تحلیل بازار سهام باشد. تا دو بازه زمانی، دو مقدار عددی و پنج مقدار کشویی را تغییر نام دهید و سفارشی کنید تا بتوانید آنها را فیلتر کنید و با یکدیگر مقایسه کنید. سپس نمودارهای زیبای KPI را برای تحلیل و گزارشات ایجاد کنید.

stars icon Ask follow up
resource image
resource image

برای ارائه یک مثال از چگونگی استفاده از این KPI Charts spreadsheet، ابتدا فرمولی را که Spotify و شرکت های مشابه برای محاسبه بازده تبلیغات (ROAS) برای یک سرویس اشتراکی استفاده می کنند، توضیح می دهیم. سپس، نشان می دهیم چگونه می توانید از یک الگوی شاخص عملکرد کلیدی مانند ما برای تجسم KPI های برتر خود مانند ROAS یا ارزش طول عمر مشتری (LTV) استفاده کنید و محاسبه کنید که کدام پلتفرم تبلیغاتی در طول زمان ROAS بیشتری داده است. اما این فقط یک مثال از چگونگی استفاده از مدل KPI Charts spreadsheet است. اگر می خواهید بیشتر در مورد چگونگی کار کردن الگوی KPI Charts spreadsheet بدانید، به بخش توضیحات در زیر صفحه بروید.

stars icon Ask follow up

اسپاتیفای چگونه بازده تبلیغات خود را محاسبه می کند؟

از ژانویه 2022، اسپاتیفای 31٪ بازار پخش موسیقی اشتراکی را کنترل می کرد، با دو برابر سهم اپل موزیک. این حاکمیت با هزینه های بزرگ جذب مشتری همراه است. به عنوان یک سهم رشد، اسپاتیفای با رشد مشترکین جدید ارزیابی می شود. اما برای یک شرکت اشتراکی با مدل کسب و کار رایگان، هر مشترک جدید هزینه ای اولیه برای جذب دارد، در حالی که درآمد حاصل شده بر مدت زمان طولانی تری می آید.

stars icon Ask follow up

برای محاسبه بازده تبلیغات، شرکت ها باید بدانند چقدر برای جذب هر مشتری هزینه کرده اند و ارزش طول عمر مشتری، که میزان هزینه میانگینی است که مشتری در طول عمر خود به عنوان مشتری خرج می کند. بنابراین اسپاتیفای باید ارزش طول عمر یک مشتری را کمی متفاوت محاسبه کند. اینجاست که استراتژیست فناوری انوج شاه آن را تفکیک کرد: LTV یک مشترک اسپاتیفای بستگی به درآمد میانگین هر کاربر، یا میزان هزینه اشتراکی که اسپاتیفای به طور میانگین از هر مشترک دریافت می کند، دارد. این مقدار از هزینه درآمد، یا میزانی که اسپاتیفای به طور میانگین برای هر مشترک خرج می کند، کسر می شود.

stars icon Ask follow up
resource image

این اعداد تقسیم بر نرخ خروج می شوند. در سال 2019، درآمد میانگین هر کاربر اسپاتیفای 5.4 دلار بود، در حالی که هزینه درآمد هر کاربر بر اساس محاسبات شاه به 3.9 دلار رسید. تقسیم بر نرخ خروج ماهانه میانگین 4.5٪، این مقدار به LTV میانگین 31.1 دلار رسید.حالا باید هزینه‌های جذب مشترکان Spotify را مشخص کنیم. برای تعیین هزینه واقعی هر جذب مشترک، باید هزینه پشتیبانی از محصول رایگان نیز در نظر گرفته شود.

stars icon Ask follow up

شاه هزینه کل فروش و بازاریابی Spotify را برای هر مشترک جدید و هزینه درآمد برای پشتیبانی از کاربران رایگان را تقسیم بر تعداد کل کاربران رایگان کرد تا CAC Spotify را پیدا کند: 16.2 دلار برای هر کاربر. بر اساس محاسبات شاه، Spotify در سال 2019 از هر مشترک 14.9 دلار درآمد کسب کرد، که باعث شد نسبت LTV به CAC Spotify تقریبا 2.2 شود. برای مرجع، 3 و بالاتر آن چیزی است که می‌خواهید. در آن زمان Spotify 116 میلیون کاربر رایگان و 94 میلیون کاربر پرداختی داشت. تا Q1 2022، Spotify این اعداد را در واقع دو برابر کرده است.

stars icon Ask follow up

اما در سال 2021، شرکت بیش از یک میلیارد دلار برای فروش و بازاریابی خرج کرد، بیشتر به دلیل افزایش هزینه‌های تبلیغات برای کمپین‌های بازاریابی خود. بر اساس اظهارات Q1 شرکت، شرکت تاکنون تقریبا 300 میلیون دلار برای فروش و بازاریابی خرج کرده تا 16 میلیون کاربر رایگان جدید در سال 2022 جذب کند.

resource image

پس اگر Spotify می‌خواست در Q2 2022 کمی از هزینه‌های تبلیغاتی خود کاسته و تلاش‌های جذب خود را بهینه کند چه؟ می‌توانست بفهمد که چندین کاربر جدید از کدام پلتفرم تبلیغاتی آمده‌اند و به طور متناسب بهینه‌سازی کند.

در زیر، نحوه انجام دقیقا همین کار را با استفاده از قالب KPI کاملا سفارشی که ما ایجاد کرده‌ایم، به شما نشان می‌دهیم.ما از آن برای مقایسه داده های جذب مشتری خود استفاده خواهیم کرد تا ببینیم کدام پلتفرم تبلیغاتی بیشترین بازدهی را برای ما در برابر هزینه تبلیغات ایجاد کرده است.

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

توضیح

قالب را سفارشی کنید

پس اولین کار به روزرسانی برگه ورودی ها برای مطابقت با گزارش شما است. مانند هر جدول You Exec، متن آبی ورودی کاربر است که شما باید تغییر دهید. از آنجا که ما هزینه تبلیغات خود را ارزیابی می کنیم، ما ورودی ها را تغییر خواهیم داد تا زمانی که یک کاربر به عنوان عضو رایگان پیوست و تاریخی که آنها به عنوان مشترک پرداخت کردند را ردیابی کنیم.

stars icon Ask follow up
resource image

سپس ما اعداد خود را به روز می کنیم تا ببینیم چقدر کاربر به عنوان مشترک هزینه کرده است و چقدر هزینه برای جذب آنها بوده است. و در آخر ما فیلدهای کشویی خود را به روز می کنیم تا معیارهای مهمترین ما در مورد کاربر را پوشش دهیم.

در این مورد، معیاری که ما بیشتر به آن اهمیت می دهیم، پلتفرم تبلیغاتی است. فراموش نکنید هر جعبه را هنگام ویرایش علامت بزنید تا به بقیه تیم اطمینان دهید که آن به مشخصات گزارش شما به روز شده است.

فیلترهای خود را تعریف کنید

سپس، مقادیر کشویی را برای ارزیابی وارد کنید. به عنوان مثال، پنج فیلد کشویی که باید ارزیابی شوند می توانند داده های مکانی از تمام مناطقی باشند که ما مشترکین را جذب کرده ایم، نوع تبلیغی که آنها را جذب کرده است، پلتفرمی که از آنها جذب شده اند، دستگاهی که آنها استفاده می کنند، و جنسیت کاربر.

resource image

هنگامی که این مقادیر به روز شدند، تابع فیلتر و نمودارها می دانند که باید به دنبال چه مقادیری بگردند. اگر مقداری در اینجا تعریف نشده باشد، در هیچ یک از زبانه های فیلتر یا داشبورد ظاهر نمی شود.

فیلتر کردن و پرس و جو در هر داده ای

پس از تعریف مقادیر کشویی، داده ها را در زبانه داده های خام وارد کنید. برای تعیین بازده خرج تبلیغات یک پلتفرم خاص، این دو عدد بسیار مهم هستند: "کل هزینه ها" که مشتری برای محصول یا خدمات شما صرف کرده است، یا ارزش طول عمر آنها؛ و "هزینه اکتساب" که شما برای جذب آن کاربر صرف کرده اید. هدف این است که هزینه اکتساب هر کاربر را با ارزش طول عمر آنها در هر پلتفرم مقایسه کنید.

stars icon Ask follow up

برای انجام این کار، به زبانه فیلتر بروید، جایی که می توانید فیلدهای آبی را ویرایش کنید تا پرس و جوی جستجو را تعریف کنید. فیلدهای تاریخ را ویرایش کنید تا با دوره زمانی که می خواهید تحلیل کنید، مطابقت داشته باشد، سپس فیلدهای عددی را تنظیم کنید تا با محدوده ایده آل شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید حداقل LTV مشتری ایده آل را تعیین کنید، می توانید محدوده را فیلتر کنید تا فقط مشتریانی را نشان دهد که بیش از 40 دلار خرج کرده اند. اما فیلتر واقعی که باید تنظیم شود، هزینه های اکتساب است که باید در نقطه تعادل شما محدود شود. فیلترهای کشویی نیز می توانند ویرایش و به روز شوند با منوهای کشویی زیر، اما تا زمانی که کادر کنار هر فیلد علامت گذاری نشود، اعمال نمی شوند. در زیر فیلترها، تمام داده هایی که با پرس و جوی فیلتر مطابقت دارند، نشان داده می شوند.

stars icon Ask follow up
resource image

دستیابی به بینش ها و نمودارها

آنچه واقعا می خواهیم این است که داده های فیلتر خود را ببینیم تا تحلیل و گزارش آن آسان باشد. در برگه داشبورد، داشبورد یک بررسی کلی از سطح بالا از داده ها در فیلتر جستجو را ارائه می دهد، جدا شده توسط نمودارهایی که به فیلد "Date1"، فیلد "Date2"، فیلدهای کشویی و هر دو فیلد عددی اختصاص داده شده است. این نمودارها هزینه های جذب مشتری و ارزش کل عمر را بر اساس پلتفرم نشان می دهد تا بتوانید تحلیل کنید که کدام پلتفرم بیشترین ارزش را با کمترین هزینه جذب ارائه داده است.

stars icon Ask follow up

برای ادامه اصلاح جستجوی خود، فقط برگردید به برگه فیلتر، مقادیری را که می خواهید تغییر دهید را ویرایش کنید، سپس دوباره داشبورد را بررسی کنید و داشبوردها به طور متناسب به روز می شوند. هنگامی که بازده مطلوب خود را بر روی هزینه تبلیغات تعریف کردید، می توانید تحلیل کنید که کدام پلتفرم ها نزدیک ترین به هدف شما را ارائه داده اند تا تلاش های خود را جایی که بیشترین پاداش را دارد، اولویت دهید.

stars icon Ask follow up
resource image
resource image

داشبورد کاملا قابل سفارشی برای هر مورد استفاده

یادتان باشد - مدل KPI Charts قرار است یک الگوی کلی KPI باشد که می تواند برای مطابقت با هر ورودی و مقادیر کشویی که تعریف می کنید با یک داشبورد گسترده از نمودارها به روز شود. داده های فروش، داده های ردیاب مشکلات، داده های قیمت سهام - هر چیزی که به آن نام می دهید.

برای ابزارهای بیشتری مانند این برای بهبود و گزارش تلاش های جذب مشتری خود، الگوی ارائه Customer Acquisition Toolbox را دانلود کنید. برای تجزیه و تحلیل خاص تر، برگه داشبورد بازاریابی را بررسی کنید، که داشبورد مشابه عمومی و قابل سفارشی سازی کاملی را فراهم می کند که "budget versus actual" و "actual spent versus revenues." را تعریف می کند. و برای یک ابزار برگه مشابه خاص برای داده های فروش، می توانید داشبورد KPI فروش دیگر ما را برای ساده سازی گزارشات KPI برای تیم های فروش و ردیابی معیارهای فروش برتر خود در یک مکان دانلود کنید.

stars icon Ask follow up

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download